Син виїхав до Канади до батька за дозволом на навчання (батько працює в Канаді по робочій візі) в 15 років, на обліку не стояв і не стоїть. У вересні буде 18. Є проезной документ який закінчується в 18 років. Потрібен закордонний паспорт. Дружина написала заяву у військкоматі що син поїхав. Довідки з військкомату про те, що військкомат НЕ проти видачі, не дають, не можуть. Дали довідку про те, що не стояв на обліку і не варто. Навчається в школі ( High school), вчитися ще рік, тобто до 19. Підкажіть що робити? Приїхати в Україну не варіант, гроші-раз, заклик-два. І чи може консульство продовжити проезной документ в цьому випадку? Чи є законні підстави вимагати видачі паспорта від консульства.

Згідно п.1 ст. 36 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”

” Військовий облік громадян України, Які тимчасово перебувають за кордоном, ведеться дипломатично та консульськими Представництвом
України. Діпломатічні та Консульські представництва України зобов’язані Забезпечити прибуттів до місця проживання на территории України громадян України, Які досяглі повноліття и НЕ мают відстрочкі б або не звільнені від покличу на Строкову військову службу, для проходження прізовної КОМІСІЇ… ”

Поставити Вашого сина на військовий облік може тільки військкомат після проходження медичної комісії.

Консульство має право відмовити у видачі паспорта на підставі п. 7 ст. 22 Постанови Кабінету міністрів № 231 від 31.03.1995:

” Громадянин может буті тимчасово Відмовлено у відачі паспорта / проїзного документа у разі, коли:

7) ВІН підлягає покличу на Строкову військову службу,-до Вирішення питання про відстрочку від покличу;
… ”

Якщо є вид на проживання і планується постійне проживання в Канаді, потрібно оформити виїзд на ПМЖ, в такому випадку паспорт буде
оформлений без постановки на військовий облік.

Інакше потрібно їхати в свій військкомат, проходити комісію і ставати на військовий облік.

Please log in to rate this.
0 people found this helpful.


← Син виїхав до Канади до батька за дозволом на навчання (батько працює в Канаді по робочій візі) в 15 років, на обліку не стояв і не стоїть. У вересні буде 18. Є проезной документ який закінчується в 18 років. Потрібен закордонний паспорт. Дружина написала заяву у військкоматі що син поїхав. Довідки з військкомату про те, що військкомат НЕ проти видачі, не дають, не можуть. Дали довідку про те, що не стояв на обліку і не варто. Навчається в школі ( High school), вчитися ще рік, тобто до 19. Підкажіть що робити? Приїхати в Україну не варіант, гроші-раз, заклик-два. І чи може консульство продовжити проезной документ в цьому випадку? Чи є законні підстави вимагати видачі паспорта від консульства.

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

©