Тепер техніку потрібно ставити на облік і у військкомат

Тепер техніку потрібно ставити на облік і у військкомат

Верховна Рада санкціонувала мобілізацію автомобілів. Тепер авто також можуть призвати до армії навіть не в період воєнного часу.

Якщо введений режим воєнного часу, мобілізована може бути будь-яка техніка – від приватних легковиків і велосипедів до тракторів і бетономішалок. Сьогодні Верховна Рада в другому читанні проголосувала законопроект № 4785 «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення оборонно- мобілізаційних питань під час проведення мобілізації», відповідно до якого техніку можуть залучати навіть без оголошення відповідного режиму.

Законопроект № 4785 дає право мобілізувати будь-який транспорт під час оголошеної мобілізації. Більшість правок, які були внесені в цей законопроект до другого читання, не торкнулися самої суті.

А саме, за законом тепер:

3. Виконання військово-транспортного обов’язку під час мобілізації, Якщо не введень правовий режим воєнного чи надзвичайного стану, здійснюється згідно з Мобілізаційнім планом України шляхом безоплатного Залучення транспортних ЗАСОБІВ установ, установ та організацій усіх форм власності, а також громадян – власників транспортних ЗАСОБІВ для забезпечення потреб збройно Сил України, других військових формуванях на умові їх повернення власникам після оголошення демобілізації.

ОБСЯГИ транспортних ЗАСОБІВ за типами та марками, Які планується залучити під час мобілізації, для предприятий, установ та організацій усіх форм власності встановлюються місцевими державними адміністраціями за Поданням військових комісаріатів.

Тепер техніку потрібно ставити на облік і у військкомат

Тепер техніку потрібно ставити на облік і у військкомат


Залучення транспортних ЗАСОБІВ під час мобілізації здійснюється військовими комісаріатами на підставі РІШЕНЬ місцевих державних адміністрацій, Які оформлюються відповідними розпорядженнями.

Таким чином, залучити на безоплатній основі можуть абсолютно будь-який транспортний засіб, починаючи від” Запорожця” до Porsche Cayenne, а також будь-який вантажівка і трактор. Залишається надія, що в місцевих адміністраціях при формуванні списку мобілізуюмої техніки таки будуть дотримуватися здорового глузду. Інший надії цей закон не містить.

Також очевидно, що залучається техніка абсолютно безкоштовно, але підлягає поверненню. Ось що про це йдеться в законі :

Приймання-передача транспортних ЗАСОБІВ, Залучення під час мобілізації, та їх повернення після оголошення демобілізації здійснюються на підставі АКТІВ приймання-передачі, в яких зазначаються Відомості про власників, технічний стан, залишкова (балансова) ВАРТІСТЬ та Інші необхідні Відомості, які дають змогу ідентифікувати транспортні засоби.

Повернення транспортних ЗАСОБІВ власнику здійснюється протягом 90 календарних днів з моменту оголошення демобілізації.

Порядок компенсації Шкоди, завданої транспортними засобами внаслідок їх Залучення під час мобілізації, визначаються Кабінетом Міністрів України”;

Тепер автотранспорт будуть ставити на облік не тільки в МРЕВ, а й у військкоматах, так що уникнути військової повинності власникам автотранспорту вже не вдасться.

У разі реєстрації, перереєстрації, переобладнання чи Зняття з обліку транспортних ЗАСОБІВ, Які можуть бути призначені для доукомплектування збройно Сил України та інших військових формувань в особливий Період, подавати до органів та Підрозділів, які відповідно до Закону України” Про дорожній рух” здійснюють державну реєстрацію та облік транспортних ЗАСОБІВ, документи з відміткою районного (Міського) військового комісаріату про постановку їх на військовий облік (Зняття з військового обліку)”

Відзначимо, що подібний облік був за часів СРСР для юридичних осіб та власників позашляховиків. Потім цю повинність скасували. Тепер знову з’являється подвійний облік. Тобто при постановці на облік нового транспортного засобу, зняття з обліку або перереєстрації, автовласник повинен буде отримати відмітку у військкоматі.

Схожі публікації

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

©